Tuesday Scoreboard

TODAY’S EVENTS

National Basketball Association Playoffs
Houston at Golden State, 8 p.m. Western Conference Final (Golden State leads best-of-7 series 2-1)

Major League Baseball
Arizona at Brewers, 6:40 p.m.
Detroit at Twins, 7:10 p.m.

Section 7AA High School Softball (Subsection 2 first-round games)
Duluth Marshall at International Falls, 4:30 p.m.
Two Harbors at Proctor, 4:30 p.m.
Mesabi East at Eveleth-Gilbert, 4:30 p.m.
Greenway at Virginia, 4:30 p.m.

Wisconsin Division 2 Sectional 1 High School Softball Play-In Game
Ashland at Hayward, 4:30 p.m.

Section 7AA High School Boys Tennis Quarterfinals
Chisago Lakes at Duluth East, 4 p.m.
Cambridge-Isanti at Anoka, 4 p.m.
Coon Rapids at Elk River, 4 p.m.
Blaine at Andover, 4 p.m.

High School Boys and Girls Track & Field
Duluth Denfeld, Duluth East, Cloquet at Hermantown, 4 p.m.

High School Baseball
Ladysmith at Northwestern, 11 a.m.
Grand Rapids at Duluth East, 2 p.m.
Cloquet at Esko, 4 p.m.
Ashland at Duluth Marshall, 4:30 p.m.
Hermantown at Superior, 4:30 p.m.
Duluth Denfeld at Proctor, 4:30 p.m.
Virginia at Nashwauk-Keewatin, 4:30 p.m.
Two Harbors at Silver Bay, 4:30 p.m.
Hibbing at Cloquet, 7 p.m.

Quad City Little League
Northern Apparel MLWR at Cardinals WD, 5 p.m. Wade 2
Nationals WD at SafeSun Esko, 5 p.m. Esko Memorial
Merrill Lynch Hermantown at Premier Theaters Cloquet, 5 p.m. Braun Park MN Power
Angels WD at Hermantown Blue Rookies, 5 p.m. Hermantown
Hermantown Gold Rookies at LiftPro Cloquet, 5 p.m. Braun Park Manneys
Proctor Bank at Ulland Brothers Cloquet, 5 p.m. Braun Park USG
Gordy’s High Hat Cloquet at Orioles WD, 5 p.m. Wade 1
Yankees WD at Harbor Haus Timber Esko, 5 p.m. Esko Playground
First National Bank MLWR at Gateway MLWR, 5 p.m. Moose Lake
Adolphson Realty Esko at Four Star Construction Proctor, 6 p.m. Klang 1
carltonmj1 at Moose Lake Dental MLWR, 7 p.m. Moose Lake
Sappi Esko at Royals WD, 7 p.m. Wade 2
Arrowhead Orthodontics Hermantown at Reliable Insurance Cloquet, 7 p.m. Braun Park USG
Southgate Pizza Cloquet at Hermantown Gold Majors, 7 p.m. Hermantown
Rage Broadheads Cloquet at Carlson Ortho Cloquet, 7 p.m. Braun Park MN Power
T G Carroll & Son Proctor at Kiminski Paving Cloquet, 7 p.m. Braun Park Manneys
Piontek Construction Esko at Cubs WD, 7 p.m. Wade 1
Finlayson MLWR at Superior Squeege Esko, 7 p.m. Esko Playground

Lake Park Little League Minors
Brewers vs. Royals, 6 p.m. Field A
Pirates vs. Orioles, 6 p.m. Field D
Rockies vs. Athletics, 6 p.m. Field C

Duluth Eastern Little League
Cubs vs. Mets (majors), 6:30 p.m. Central Little West Field
Stingers vs. Huskies (minors), 5 p.m. Minors Field
Rox vs. Honkers (minors), 6:45 p.m. Minors Field

You May Also Like